AKTA YX - Mikrovlnná trouba

 

Tato více než šedesátiletá dáma pomohla již nejedné hospodyňce s rychlým obědem (a nejenom jí). Mikrovlnná trouba se stala součástí téměř každé komerční i domácí kuchyně.

 

Čas od času se vynořují názory o možných zdravotních rizicích mikrovln. V posední době, v souvislosti s trendem návratu ke zdravému a přirozenému stravování, lidé začínají být kritičtí či skeptičtí k polotovarům z pochybných ingrediencí i k přihřívání jídel v mikrovlných troubách, které sice ušetří čas, ale možná pozmění nutriční hodnotu přihřívaného pokrmu.

Za sebe musím říci, že jsem k mikrovlnné troubě nikdy důvěru neměl. Pominu-li ohřívání talířů nebo rychlé ohřátí rýže, mikrovlny při vaření nepoužívám.

 

 

Jak to máte s mikrovlnkou vy? Používáte ji pravidelně? Používáte ji k přihřívání jídel či k vaření? Přihříváte v mikrovlnné troubě potravu pro děti? Obáváte se potenciálních zdravotních rizik? Berete ji jako kuchyňskou pomůcku, která šetří čas a bez které se neobejdete?

 

Zajímají mne vaše pocity z jejího praktického užívání a vaše názory, bez ohledu na názory v médiích publikované (viz odkazy níže).

Klikněte prosím do ankety na úvodní stránce. Děkuji za Váš názor.

comments powered by Disqus

Na těchto stránkách naleznete nabídky služeb osobního kuchaře a sommeliéra, receptury z mé kuchařky, zajímavosti a tipy ze světa gastronomie a vinařství, a také nabídku ubytování ve známém vinařském regionu Jižní Moravy.

Stránky průběžně doplňuji, pokud zde nenaleznete konkrétní odpověď na případné dotazy, neváhete mne kontaktovat.

Tip na teď

Vinařská stezka 2022
Přijeďte k nám pomoci probudit vinice :) Těší se na vás čejkovičtí vinaři

Vinařská stezka 2022

Miniaplikace