Múzochvění

SOBOTA 11. 10. od 15,00 hodin v kostele sv. Václava v Lanškrouně

 

Múzochvění je dynamický multimúzický projekt, který v minulosti podpořili např. Taťjana Medvecká či Tomáš Halík a spojuje všechny druhy múzického umění v synergii jednoho místa a času. Potkávají se v něm mladí lidé z celé ČR, kteří jsou umělecky činní. Jsou to muzikanti, výtvarníci, fotografové, tanečníci, mladí textaři, dekoratéři…., kteří společně pracují na dílech, které k sobě váže zadané téma; letos je to BOD ZLOMU.

V kostele sv. Václava, kde se projekt koná, spatříte např. scénický tanec, symfonický orchestr, plastiky z barevného skla, práce handicapovaných dětí z místní školy či Valerii Zawadskou, která s dalšími 90 účinkujícími provede závěrečnou symfonickou skladbu Ohnivá znamení. Bezmála všechna umělecká díla budou představena v premiéře.

Skladba Ohnivá znamení je symfonická rapsodie o devíti obrazech, které jsou propojeny tématem ohně.  Každý z obrazů představuje určitou symboliku, mystiku, význam… a zamýšlí se nad některými fenomény doby a vlastnostmi společnosti i obecně lidskými, viděnými ve zpětném zrcátku událostí prastarých i těch ne tak dávno minulých, bájných i skutečných.
 
V projektu můžete také poprvé zažít unikátní spojení smyslů. Vnímání výtvarného a můzického umění obohatí smyslové vjemy z vybraných vín, jejichž pečlivý výběr je evokován třemi obrazy a k nim nakomponovaným hudebním skladbám.
Čeká Vás nevšední zážitek-srdečně zveme.
 
 

ART & WINE 

 
 
víno barvy koroptvího  oka 
k chuťovým pohárkům stoupá
šťavnatě svěží
růžová
 
v kuličce rybízu temného sklepa zlý sen
utlumí sametovým tříslem
pak je nachová
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
      půnebí zalijeme
      eposem vanilkové harmonie 
 
      medově rozjímavým kořením
 
      hledáním cest světla spojeni  
      zlato-žlutým souzněním
 
       GRAND TRAMIN 2011
 
 
 
 
 
 
 
polknutím nespoutaný proud 
rozléván je zahradou 
pod cípem  sametu žhnoucích pout
 
ode zdi ji odrážíc se ven 
ponechá tajemnému tichu 
s nevyřčeným příslibem
 
 
 
 
 
 
 
 
 
oficiální pozvánka:

Na těchto stránkách naleznete nabídky služeb osobního kuchaře a sommeliéra, receptury z mé kuchařky, zajímavosti a tipy ze světa gastronomie a vinařství, a také nabídku ubytování ve známém vinařském regionu Jižní Moravy.

Stránky průběžně doplňuji, pokud zde nenaleznete konkrétní odpověď na případné dotazy, neváhete mne kontaktovat.

Tip na teď

Den otevřených sklepů Čejkovice
Naplánujte si koncem měsíce srpna výlet na Jižní Moravu a navštivte vinaře v jejich vinných sklípcích v jedné z nejteplejších obcí naší republiky. A samozřejmě-ochutnejte jejich vína...

Den otevřených sklepů Čejkovice

Miniaplikace