Múzochvění

SOBOTA 11. 10. od 15,00 hodin v kostele sv. Václava v Lanškrouně

 

Múzochvění je dynamický multimúzický projekt, který v minulosti podpořili např. Taťjana Medvecká či Tomáš Halík a spojuje všechny druhy múzického umění v synergii jednoho místa a času. Potkávají se v něm mladí lidé z celé ČR, kteří jsou umělecky činní. Jsou to muzikanti, výtvarníci, fotografové, tanečníci, mladí textaři, dekoratéři…., kteří společně pracují na dílech, které k sobě váže zadané téma; letos je to BOD ZLOMU.

V kostele sv. Václava, kde se projekt koná, spatříte např. scénický tanec, symfonický orchestr, plastiky z barevného skla, práce handicapovaných dětí z místní školy či Valerii Zawadskou, která s dalšími 90 účinkujícími provede závěrečnou symfonickou skladbu Ohnivá znamení. Bezmála všechna umělecká díla budou představena v premiéře.

Skladba Ohnivá znamení je symfonická rapsodie o devíti obrazech, které jsou propojeny tématem ohně.  Každý z obrazů představuje určitou symboliku, mystiku, význam… a zamýšlí se nad některými fenomény doby a vlastnostmi společnosti i obecně lidskými, viděnými ve zpětném zrcátku událostí prastarých i těch ne tak dávno minulých, bájných i skutečných.
 
V projektu můžete také poprvé zažít unikátní spojení smyslů. Vnímání výtvarného a můzického umění obohatí smyslové vjemy z vybraných vín, jejichž pečlivý výběr je evokován třemi obrazy a k nim nakomponovaným hudebním skladbám.
Čeká Vás nevšední zážitek-srdečně zveme.
 
 

ART & WINE 

 
 
víno barvy koroptvího  oka 
k chuťovým pohárkům stoupá
šťavnatě svěží
růžová
 
v kuličce rybízu temného sklepa zlý sen
utlumí sametovým tříslem
pak je nachová
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
      půnebí zalijeme
      eposem vanilkové harmonie 
 
      medově rozjímavým kořením
 
      hledáním cest světla spojeni  
      zlato-žlutým souzněním
 
       GRAND TRAMIN 2011
 
 
 
 
 
 
 
polknutím nespoutaný proud 
rozléván je zahradou 
pod cípem  sametu žhnoucích pout
 
ode zdi ji odrážíc se ven 
ponechá tajemnému tichu 
s nevyřčeným příslibem
 
 
 
 
 
 
 
 
 
oficiální pozvánka:

Na těchto stránkách naleznete nabídky služeb osobního kuchaře a sommeliéra, receptury z mé kuchařky, zajímavosti a tipy ze světa gastronomie a vinařství, a také nabídku ubytování ve známém vinařském regionu Jižní Moravy.

Stránky průběžně doplňuji, pokud zde nenaleznete konkrétní odpověď na případné dotazy, neváhete mne kontaktovat.

Tip na teď

Vinařská stezka 2022
Přijeďte k nám pomoci probudit vinice :) Těší se na vás čejkovičtí vinaři

Vinařská stezka 2022

Miniaplikace