Víno

ALIBERNET ROSE 2013

ALIBERNET ROSE 2013

Malá recenze netradičního růžového vína odrůdy Alibernet 2013 ze sklepů vinařství Škrobák.

Číst dále...

GRAND PINOT 2011

GRAND PINOT 2011

Recenze vína mé nejoblíbenější odrůdy ze sklepa Jakuba Šamšuly, dokazující že i u nás lze vyrobit skvělá červená vína...

Číst dále...

GRAND TRAMIN

GRAND TRAMIN

Recenze vyjímečného moravského vína "urozeného" původu a zároveň třetí vlajková loď vinařství Bíza z Čejkovic.

Číst dále...

Ochutnávka u Petra Kočaříka

Ochutnávka u Petra Kočaříka

Petr Kočařík patří k těm, kteří se vinaření věnují při zaměstnání. Má jasnou vizi: vedle nabídky konvenčních vín, vyrábí také "velká vína". To znamená vína osobitá a plná vína menších šarží. Vína, na která se nespěchá. K jeho vinařskému rukopisu patří používání minimálního množství síry (tuto větu říká mnoho vinařů, v tomto případě je tomu skutečně tak), svá vína nečeří a nefiltruje, nepoužívá umělé kvasinky a nechává je zrát ve vybraných francouzských barikových sudech (Nadal, Frères, Berthomieu).

Číst dále...

Šlechtitelská stanice vinařská, Velké Pavlovice

Šlechtitelská stanice vinařská, Velké Pavlovice

Vinařská firma, jejíž původ vychází ze založení Zemské révové školky v roce 1901, se ve své historii věnovala boji proti škůdcům vinné révy (mšičce révokazu) a šlechtitelské problematice. Po stagnaci činosti a zanedbání vinic se od dvacátých let její činost postupně obnovovala až k největšímu rozmachu v šedesátých a sedmdesátých letech. Postupně prošla různými obdobími až k dnešnímu obrazu vinařství, které stojí na tradici a postupné modernizaci provozu. Byla zde vyšlechtěna odrůda André a byly započaty práce na dalších šlechtěncích (Pálava, Aurelius a Agni).

Číst dále...

Na těchto stránkách naleznete nabídky služeb osobního kuchaře a sommeliéra, receptury z mé kuchařky, zajímavosti a tipy ze světa gastronomie a vinařství, a také nabídku ubytování ve známém vinařském regionu Jižní Moravy.

Stránky průběžně doplňuji, pokud zde nenaleznete konkrétní odpověď na případné dotazy, neváhete mne kontaktovat.

Tip na teď

Vinařská stezka 2022
Přijeďte k nám pomoci probudit vinice :) Těší se na vás čejkovičtí vinaři

Vinařská stezka 2022

Miniaplikace